★★★★★ Views: 2 415

Kas yra Saulės laikas

Kas yra saulės laikas? Atsakymas šioje vietoje paprastas: Saulės laikas, tai laikas vietovėje, be jokių pasaulinių laiko juostų pataisų, be dirbtinai žmogaus sukurtų vasaros ir žiemos laiko ir kitų dalykų. Taip jau yra, kad laikrodyje rodomas vietos laikas gana dažnai nesutampa su Saulės laiku toje vietovėje. Ir taip yra ne dėl laikrodžio gedimo, bet dėl pasaulinio laiko juostų „pločio“, kai vienoje laiko juostoje atsiduria vietovės, nutolusios viena nuo kitos kelis šimtus kilometrų.

Kas yra saulės laikas?

Kas yra saulės laikas, kaip tai suprasti?

Kadangi Kinų Saulės kalendorius atsirado prieš kelis tūkstančius metų, kai laikrodžių su ciferblatu dar nebuvo, kinai parą padalino į 12-ą laikotarpių po dvi valandas. Ir kiekviena tokia valanda, gavo savo Rytų Zodiako gyvūną (kaip ir Kinų Saulės kalendoriaus metai, mėnesiai bei dienos). Bet jau tada kinai pastebėjo, kad skirtingose vietose saulė iš už horizonto pasirodo skirtingu laiku. Todėl kinai pradėjo taikyti tam tikras geografines laiko pataisas, pasaulyje taikomas iki šiol. Kitaip sakant, parai skirstyti kinai pradėjo naudoti Saulės laiką. Jį naudoti galima bet kur. Pavyzdžiui, paimkime „žieminės“ Gyvatės valandą (kaip parodyta pirmoje lentelėje apačioje). Ten matosi, kad žiemą Gyvatės valanda Vilniuje prasideda 09:18 val. ryto, Kaune – 09:24 val., o Klaipėdoje – net 09:35 val.. Ir taip yra tik dėl to, kad Vilnius, geografiniu požiūriu, labiau nutolęs į rytus, nei Klaipėda. Todėl ir ateina Gyvatės valanda anksčiau į Vilnių, nei į Klaipėdą, nes saulė iš už horizonto Vilniuje pasirodo anksčiau, nei Klaipėdoje.

Kas yra saulės laikas – žiemą

Kas yra saulės laikas - žiemos laiku

Kas yra saulės laikas – vasarą

Kas yra saulės laikas - vasaros laikas

Kas yra saulės laikas, ir kur tai taikyti

Į klausimą „Kas yra saulės laikas, ir kur tai taikyti?“, atsakysiu pavyzdžiu: Tarkim, kažkurią gruodžio dieną Jums būnant Klaipėdoje, į Jūsų telefoną iš Vilniaus atėjo žinutė, kurioje Jums siūloma prisidėti prie tam tikro projekto. Žinutė atėjo 09:25 val. ryto. Pasižiūrėję į viršuje esančią pirmą lentelę, Jūs iš karto pastebėsite, kad žinutę Jūs gavote Drakono valandą (Klaipėdos laiku), nors išsiųsta ji buvo – Gyvatės valandą (Vilniaus laiku). O tai skirtingos valandos ir energijos kiekvienam asmeniui, esant vienam ir tam pačiam projektui. Ir kai tokie skirtumai būna, net nereikia išmanyti jokių technikų, kad suprasti vieną elementarų dalyką – su pasiūliusiu Jums Reikalą, Jūs būsite skirtingose pozicijose. O kuriam iš Jūsų tokiais atvejais Fortūna nusišypsos, žiūrėti reikėtų scenarijuose (žiūrėti » čia).

Kodėl Kinų Saulės kalendoriuje metai dažniausiai prasideda vasario 4-ą?

Viskas čia gana paprasta, nes ši data nėra atsitiktinė ar kaip nors kitaip sugalvota. Tiesiog taip jau yra, kad nuo gruodžio 22-os dienos (žiemos saulėgrįžos) iki kovo 21-os dienos (pavasario lygiadienio) – yra 90 dienų. O per patį vidurį tarp ką tik minėtų datų, yra vasario 4-a. Tuo pat metu saulė ekliptikoje atsiduria 315-ame laipsnyje (per vidurį tarp 270-o ir 360-o laipsnių). Ir visa tai tik patvirtina faktą, kad Saulės metų pradžios data yra išvestinė iš Gamtos dėsnių, pagal kuriuos mes visi gyvename.

Pastabos:

Labai dažnai žmonės girdi, kad kiekvienų metų sausio 1 dieną, ateina kokie nors Naujieji Kinų metai (Beždžionės, Gaidžio, ir t.t.). Šioje vietoje noriu šiek tiek problemą apšviesti:
1. Naujieji Kinų metai pasideda pagal mėnulio fazes. O mėnulio fazės kiekvienų metų sausio 1-ą dieną, būna skirtingos. Pavyzdžiui: Naujieji 2016 Kinų metai prasidėjo vasario 8-ą dieną, o Naujieji 2017 Kinų metai – sausio 28-ą. Tuo tarpu Naujieji, pagal Kinų Saulės kalendorių, beveik visada prasideda tą pačią dieną – vasario 4-ą (pagal saulės padėtį ekliptikoje);
2. Jokie Naujieji metai (nei Kinų kalendoriuje, nei Kinų Saulės kalendoriuje), neprasideda sausio 1-ą.

Jei turite klausimų, spauskite žemiau esantį mygtuką

arba parašykite į soltiseg@gmail.com

soltiseg@gmail.com - siųsti laišką


Visi svetainės puslapių dešimtukai:

 
Visi svetainės straipsniai » Publikacijos » Kas yra Saulės laikas